Destek Destek
7 .Sınıf
Online Ürün
7. Sınıf

7 .Sınıf E-İçerik Paketleri

Okulistik 7. Sınıf E-İçerik Paketi'nde temel derslerin öğretim yılı süresince işlenen tüm konuları Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programlarına tam uyumlu olarak yer alır.

Ürün Özellikleri

Okulistik 7. Sınıf E-İçerik Paketi'nde, temel derslerin öğretim yılı süresince işlenen tüm konuları Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programlarına tam uyumlu olarak yer alır.
6 adet ücretsiz Değerlendirme Hazırlık Sınavı ile öğrencinin başarısı ölçülür ve şube, okul, ilçe, il, Türkiye genelinde analiz edilerek değerlendirilir.
7.Sınıf video

7. sınıfta dersleri ve konuları nasıl anlatıyoruz?

Etkileşimli Konu Anlatımı

Konuları öğren, tekrar et, pekiştir.

7. sınıf paketinde temel derslerinle ilgili konu anlatımları var. Bütün konu anlatımları etkileşimli yani interaktif. Hem dersleri izle hem etkinlikleri yap. Konu anlatımının sonunda katılım ve başarımını gör.

Etkileşimli Konu Anlatımı

Etkileşimli Video

7. sınıf paketinde, Matematik ve İngilizce derslerinde, özel öğretmenler konuyu öğrendiğinden emin olmak için kapsamlı örnekler ve etkinlikler yapıyor. Kaçırma! 7. sınıfta Fen Bilimleri dersi içerisinde yer alan yeni “üst düzey beceri temelli” içerik türümüz “Etkileşimli Video” ile öğretmenlerimiz konuyu en iyi şekilde anlatıp en güzel örnekleri sunuyor. Yaptığınız etkinliklerin çözümlerine aynı sayfadaki Dönüt butonu ile ulaşabilirsiniz.

Etkileşimli Video

Video Konu Anlatımı

Özel öğretmenle ders anlatımı.

7. sınıf paketi İngilizce dersinde, özel öğretmenler konuyu öğrendiğinden emin olmak için kapsamlı örnekler ve etkinlikler yapıyor. Kaçırma! 7. sınıf paketinde, Matematik ve İngilizce derslerinde, özel öğretmenler konuyu öğrendiğinden emin olmak için kapsamlı örnekler ve etkinlikler yapıyor. Kaçırma!

Video Konu Anlatımı

Konu Testleri

Konuları pekiştirebilmen için uygun Konu Testleri.

7. sınıf paketinde çok sayıda konu testi var. Konu testlerine katıl, başarını ölç. Eksik olduğun konuları gör.

Konu Testleri

Videolu Örnek Soru

Sınavlarda karşılaşacağın türden soruların çözümlü açıklaması.

7. sınıf paketinde birçok örnek soru çözümü videoları var. Kolay, orta, zor seviyelerindeki soru çözümlerini izle, hem konuyu daha iyi anla hem de soruların nasıl çözüleceğini öğren.

Videolu Örnek Soru

Yazdırılabilir Eğitim Materyali

7. sınıf paketinde, öğretmenlerin ve velilerin kolayca çıktısını alarak öğrencilere verebileceği, hem basılı hem online kullanılabilen pratik bir içerik var.

Yazdırılabilir Eğitim Materyali

Sonsuz Soru Motoru

İşte bir başka yepyeni içerik: Sonsuz Soru Motoru (SSM)

Dinamik bir öğrenme aracı olan SSM; öğrencilere sınırsız sayıda soru sunarak öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatı verdiği gibi aynı zamanda soru çözme alışkanlığı, becerisi ve hızı kazandırır. Diğer taraftan öğretmenler de sınırsız sayıda ve hatasız soruyla dilediği kadar ödev hazırlama imkânına kavuşur.
Belirli sayıda soru içeren statik yapıdaki bir soru havuzundan farklı olarak; Sonsuz Soru Motoru, soruların parametrelerinin rastlantısal değişkenlerle belirlendiği dinamik bir yapıdır. Böylece hepsi birbirinden farklı ve teorik olarak sonsuz sayıda soru oluşturulabilir.
(*)SSM, şimdilik sadece ortaokul matematik derslerinde yer almaktadır.

Sonsuz Soru Motoru

Sınavlar

Online Değerlendirme Hazırlık Sınavları

7. Sınıf paketinde her yıl 6 değerlendirme hazırlık sınavı var. Sınavlara katıl, hangi derslerin hangi konularında eksiklerin olduğunu gör. Türkiye geneli, il geneli, okul geneli ve şube geneline göre durumunu izle.

Sınavlar

E-Kütüphane

Öykü kitapları, kaynak kitaplar, şarkılar, belgeseller, atlaslar… Bu kütüphane çok zengin! Ayrıca dilediğin zaman Belirli Günler ve Haftalar ile ilgili içeriklere de buradan ulaşabilirsin.

E-Kütüphane

Eğitsel Oyunlar

Özenle seçilmiş, yaş grubuna uygun oyunları güvenilir bir ortamda oyna, hem eğlen hem dinlen!

Eğitsel Oyunlar

Beceri Temelli

7. sınıf paketi Matematik ve Fen derslerinde yepyeni bir içerik alanı! Ünite düzeyinde, üst düzey beceri temelli Yazdırılabilir Eğitim Materyalleri ve bunların çözümlü videoları ile konuları bütün olarak kavra, yeteneğini ortaya çıkar!

Beceri Temelli

Videolar

Ders İçerikleri

Ek Bilgi

6 adet online Değerlendirme Hazırlık Sınavı pakete dâhildir.

Okulistik üyelikleri Ağustos ayı içerisinde otomatik olarak bir üst sınıfa yükseltilir.