Okulistik üyesi öğretmenlerin işleri kolaylaşır.

Okulistik en iyi ders işleme, ölçme değerlendirme ve öğrencilerin gelişimlerini takip etme araçlarıyla donatılmıştır. Siz de Okulistik’e üye olun, işinizi kolaylaştırın.

Okulistik öğretmen üyeliği ücretsizdir.

eğitim içeriği

Okulistik’te her konuyla ilgili birçok eğitim içeriği bulunur.

Etkileşimli konu anlatımları, video konu anlatımları, etkinlikler, çalışma kâğıtları, soru çözümü videoları, konu testleri ve elektronik kitaplar Okulistik’teki eğitim içeriklerinden bazılarıdır.

konu anlatımları

Derslerinizi konu anlatımları ile zenginleştirin.

Okulistik’teki konu anlatımları interaktiftir ve yapılandırmacı öğretim modeline uygun olarak hazırlanmıştır. Tüm tema, ünite ve konular; Millî Eğitim Bakanlığı kazanımlarına, yıllık planlara ve ders kitaplarına uygundur.

Konu testleri

Konu testleriyle öğrencilerinizin durumunu görün.

Okulistik’te, konulara bağlı kazanımların ne denli edinildiğini görebilmeniz için çeşitli sayıda konu testi bulunur. Konu testlerine katılım ve başarım oranlarını takip ederek öğrencilerinizin hangi konularda eksiklerinin olduğunu kolayca görebilirsiniz.

ölçme değerlendirme araçları

Gelişmiş ölçme değerlendirme araçlarından yararlanın.

Okulistik’te bir öğretim yılı boyunca 6 hazırlık, 6 değerlendirme olmak üzere 12 online sınav uygulanır. Bu sınavlarla ülke, il, ilçe ve okul bazında sınıfınızın durumunu izleyebilirsiniz. Öğrenci analizi, soru analizi ve konu analizi raporlarıyla öğrencilerinizin gelişimlerini takip edebilirsiniz. İster toplu olarak şubenizin ister her bir öğrencinizin tekrar etmesi gereken içerikleri ayrı ayrı görebilirsiniz.

başarımları takip edin

Öğrencilerinizin başarımlarını kolayca takip edin.

Okulistik’te öğrencilerinizin katıldığı içeriklerle ilgili birçok takip aracı bulunur. Bu takip araçlarıyla öğrencilerinizin hangi içerikleri aldığını, aldığı içeriklerdeki katılım ve başarım oranlarını ister konu ister öğrenci bazında kolayca takip edebilirsiniz.