Okulistik Gizlilik ve Güvenlik Politikası

www.okulistik.com ‘Eğitim ve Öğrenme Platformu’ Teknolist Bilgisayar Sistemleri Yazılım Yayıncılık San. ve Tic. A.Ş 'ye aittir. Platform üzerinden kişisel herhangi bir bilgi vermeden ürünleri inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz. Platform kapsamında 18 yaşından küçükler veli ve/veya vasinin izin ve/veya onayı olmaksızın alım-satım işlemlerinin tarafı olamazlar. Kayıt veya ödeme işlemlerinizde kişisel bilgileriniz talep edilecek olup; kişisel bilgileriniz kayıt işlemi esnasında yaptığınız işlemler de dahil olmak üzere IP numarasıyla birlikte kayıt ve tespit altına alınmaktadır. Kendi gizliliğinizi ve gizli bilgilerinizi korumak için, özel ve gizli bilgilerinizi başkaları ile paylaşmamaya dikkat edin. Aynı zamanda içerik sağlayıcı olarak tarafımızdan kayıt altına alınan kişisel bilgileriniz, tarafımızdan saklanmaktadır. Söz konusu kişisel bilgiler yasal zorunluluk arz etmedikçe izin veya onayınız olmadan üçüncü taraflara kesinlikle açıklanmayacaktır. Platformumuzda, şirketimiz tarafından işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar verebiliriz. Bu web sitelerinden herhangi birini ziyaret ederseniz, o sitenin gizlilik ve diğer politikalarını gözden geçirmelisiniz. Diğer şirketlerin politika ve uygulamalarından sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Platforma ve/veya platform üzerinden müstehcenlik içeren, diğer kullanıcıları tehdit veya taciz eden materyaller göndermek; bir topluluğun ırkını veya etnik kökenini, dinini, yetersizliğini, cinsiyetini, yaşını, kıdem durumunu veya cinsel tercihini/cinsel kimliğini hedef alan nefret içerikli yayınlar; başkalarını taklit eden ya da yanıltıcı veya yanıltma niyeti taşıyan diğer davranışlar; kullanıcıların kredi kartı numarası, T.C. kimlik numarası, sosyal güvenlik numarası, ehliyet numarası ya da diğer kimlik numaraları veya herkes tarafından erişilemeyen diğer bilgilerini içeren yayınlar; yasa dışı, tehlikeli ve yasal olmayan eylemlere ilişkin yayınlar; virüs, solucan, Truva atları, kötü amaçlı yazılım veya zarar verecek diğer ögeleri içeren iletiler; ağların çalışmasına veya Teknolist’in ya da herhangi bir üçüncü tarafın altyapısına zarar verecek veya bunları etkileyecek içerikler; spam, kötü amaçlı komut dosyaları ve şifre avı saldırıları yasaktır ve aykırı eylemlerde bulunanlar hakkında derhal yasal işlem başlatılır. Platformda yer alan bilgilerin ve malzemelerin, görsel unsurların ve bunların düzenlenmelerinin telif hakkı, aksi açıkça belirtilmediği sürece İçerik Sağlayıcı'ya aittir. Teknolist; bu internet sitesinde yer alan bütün ürün ve hizmetleri, sayfaları, bilgileri, görsel unsurları önceden bildirimde bulunmadan değiştirme hakkını saklı tutar. İnternet sitesinde yer alan her türlü materyal, aksi açıkça yazılı olarak belirtilmemişse kopyalanamaz, dağıtılamaz, kiralanamaz, çoğaltılamaz, alt lisansla kullandırılamaz, değiştirilemez, ticari bir amaçla kullanılamaz. İnternet sitesinde yer alan materyaller "olduğu gibi", "mevcut olduğu şekilde" sağlanmaktadırlar. İçerik Sağlayıcı ve Yer Sağlayıcı bu Materyallerin içeriklerinin doğruluklarını, yeterliliklerini ve eksiksizliklerini garanti etmemekte ve üçüncü şahıslara yönelik olanlar da dahil olarak mülkiyet, satılabilirlik, doğruluk, güvenilirlik, kesinlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

Gerek bu internet sitesinden bağlantılar verilen sitelerdeki, gerekse de diğer internet sitelerine bağlantıların riski, kullanıcıya aittir. Bu sitelerde verilen bilgilerin doğruluğu ile bu sitelerden verilen diğer bağlantıların nitelikleri Teknolist Bilgisayar Sistemleri Yazılım, Yayıncılık San. ve Tic. A.Ş tarafından araştırılmamış ve doğrulanmamıştır. Bu internet sitesinin kullanımı sırasında herhangi bir performans arızası, hata, eksiklik, kesinti, kusur, işletme ve/veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü ve/veya hat ve/veya sistem arızası sonucu doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan zarar, ziyan ve masraflar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarar ve ziyandan, İçerik Sağlayıcı ve Yer Sağlayıcı bu tür bir zarar ve ziyan olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlu olmazlar.

OKULİSTİK Üyelik Sözleşmesi

Okulistik Üyelikleri

www.okulistik.com Teknolist Bilgisayar Sistemleri Yazılım, Yayıncılık San. ve Tic. A.Ş’ye aittir ve onun tarafından işletilir.

 • Adres: Caferağa Mah. Neşet Ömer Sok. Aydın İş Merkezi No:4 Kat:2 34710 Kadıköy / İstanbul
 • Tel: 444 3619
 • Fax: 216 428 8838
 • Mersis No: 0 836 016 5871 000 16

Okulistik Üyeliği, Teknolist’in fikri ve sınaî mülkiyet hakkına sahip olduğu, ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıflar ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflara ait eğitim destek içerik ve/veya hizmetlerinin kullanıcı haklarını kapsar.

Bu kullanma hakkı, kullanıcı tarafından seçilmiş olan üyelik türünün sağladığı kullanma biçimi ile sınırlı olup, üçüncü kişilere bedelli – bedelsiz kiralanamaz, satılamaz.

Kullanıcı Türleri

 • Öğrenci
 • Öğretmen
 • Yönetici
 • Veli

Üyelik Türleri

 • Okulistik Üyeliği: Ölçme ve değerlendirme hizmetlerinden faydalanma hakkı sağlayan üyelik türüdür.
 • Okulistik İçerik Üyeliği: Ölçme ve değerlendirme hizmetlerinden faydalanma ve sunulan içeriklere erişim hakkı sağlayan üyelik türüdür.

Okulistik Öğrenci İçerik Üyeliği

Okulistik öğrenci içerik üyeliği, ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıflar ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsar.

Okulistik Öğrenci İçerik Üyeliği Süresi

Okulistik öğrenci içerik üyeliği süresi, üyeliğin başlatıldığı tarihten itibaren alınan içerik paketi süresi kadardır (15 Gün, 1 Ay, 3 Ay, 6 Ay veya 1 Yıldır).

Öğrenci İçerik Üyeliği Kapsamında Sağlanan İçerik ve Hizmetler

 • (1. - 8. sınıf) Yeni Programlara Uyumlu Konu Ağacı
 • (1. - 8. sınıf) Konu Anlatımları
 • (1. - 8. sınıf) E-Kitaplar
 • (1. - 8. sınıf) Etkinlikler
 • (2. - 8. sınıf) Videolu Konu Anlatımları
 • (2. - 8. sınıf) Videolu Soru Çözümleri
 • (2. - 8. sınıf) Çalışma Kağıtları
 • (2. - 8. sınıf) Konu Testleri
 • (2. - 8. sınıf) Online Sınavlar
 • (2. - 8. sınıf) Ölçme Değerlendirme

Okulistik önceden haber vermeksizin içeriklerde ve/veya içerik adetlerinde değişiklik yapabilir.

Okulistik Öğrenci İçerik Üyeliği Ücreti

Okulistik öğrenci içerik üyeliği ücreti 1 yıllık 159.90 TL, 6 Ay 119.90 TL, 3 Ay 99.90, 1 Ay 49.90 TL''dir.

Ödeme Şekli

Üyelik ödemesi; Okulistik İçerik Üyelik kartı alınarak, İnternet üzerinden kredi kartı, mobil ödeme veya banka havalesi/EFT ile yapılabilir.

 • İçerik Üyeliği Kartı

  Üyelik kartınızın arkasında yer alan pinkodu kullanarak Okulistik'e üye olabilirsiniz. Üyelik kartı ile bir yıl boyunca kendi sınıf düzeyinizdeki tüm içeriğe erişebilirsiniz. Okulistik üyelik kartlarını bayilerden veya Okulistik eğitim danışmanlarından satın alabilirsiniz.

 • Kredi Kartı

  İnternet üzerinden kredi kartınızla Okulistik'e hemen üye olabilirsiniz. Kredi kartı işlemleri güvenli ve şifreli bir kanal üzerinden doğrudan bankaya iletilir.

 • Banka Havalesi / EFT

  Üyelik ücretini aşağıda belirtilen hesap numaralarına havale / EFT yaparak banka dekontunuzu Okulistik Çağrı Merkezi'ne e-posta ile gönderebilir, telefon veya faksla bildirebilirsiniz.

Kredi Kartı veya Pinkartlarınız ile üyeliklerinizi yapmak istiyorsanız lüften ilerleyen pencereleri takip ediniz.

Eğer Banka havalesi veya EFT yapmak isterseniz;

Garanti Bankası

Nuruosmaniye Şubesi (0368)

Hesap No   : 6294831
Hesap Adı  : Teknolist A.Ş.
Iban No   :TR07 0006 2000 3680 0006 2948 31

Yukarıda belirtilen hesap numarasına 159.90 TL. olan üyelik ücretini EFT veya havale yolu ile transfer edebilirsiniz. Üyelik işleminizin gerçekleştirilmesi için, banka dekontunu e-posta ile destek@okulistik.com adresine veya 0-216-428 88 38 numaralı faksa gönderebilirsiniz. Dekontun üzerine mail adresinizi ve/veya telefon numaranızı yazmayı unutmayınız. "Dekont"un tarafımıza ulaştığında size pinkodunuz verilecektir.

Pinkodunuzu aldıktan sonra tekrar Öğrenci Üyeliği Başlat butonundan sisteme giriş yapıp üyeliğinizi aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Sorumluluk ve Gizlilik İlkesi

Kullanıcı kişi kendisine verilen kullanıcı kodu veya numarası ve şifre gibi gizli tutulması gereken bilgilerini 3. kişilerle paylaşmamayı ve bu hususta tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder. Üyelik Bilgileri; bilgilendirme, kampanya ve veri işleme hizmetleri kapsamında kullanılabilir.

Okulistik’te üyelerin kişisel bilgileri ve akademik kayıtları saklı tutulur; diğer kişi, kurum ve kuruluşlara açıklanmaz.

Yürürlük

Bu sözleşme, üyelik başvurusu sırasında başvuru yapan tarafından kabul edilerek yürürlüğe girer.

İptal ve İade Koşulları

Üyelik başlangıç anından itibaren 15 gün içerisinde hiçbir mazeret göstermeksizin üyeliğinizi iptal ettirip üyelik ücretini de iade alabilirsiniz.

Uyuşmazlıkların Çözümü

İş bu sözleşmeden doğabilecek tüm uyuşmazlıkların giderilmesinde İstanbul ili merkez mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.